Miresevini

Keshilli i Qarkut Korēe prezantohet para jush me faqen e saj zyrtare ne internet ,duke synuar qenien e tij sa me prane jush. Kjo menyre e re informimi do te mundesoje krijimin e urave lidhese te komunikimit mes qytetareve dhe institucionit tone. ...


Me shume


Konstituohet Keshilli i Qarkut Korce
Nė datėn 23.09.2015 u zhvillua mbledhja e konstituimit tė Kėshillit tė Qarkut Korēė pėr mandatin 4 vjecar si dhe zgjedhja e stukturave drejtuese duke pėrfshirė Kryetarin, nėnkryetarin, sekretarin dhe kryesine. Mbledhja u drejtua nga Kryetari i Bashkise... Me shume
Nė ditėn e parė tė fillimit tė vitit shkollor 2015-2016
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Prof.As.Dr.Irena Nikaj e percolli urimin e saj nė kėtė ditė tė fillimit tė vitit shkollor 2015-2016, nga mjediset e shkollės “ Raqi Qirinxhi” nga ku ju uroi nxėnėsve dhe mėsuesve , atyre qė nisin rrugėn e dijes sot, por dhe tė... Me shume
Ceremonia e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z.Kostaq Dinella
Kėshilli i Qarkut Korēė organizoi sot ceremoninė e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” futbollistit tė njohur z. Kostaq Dinella. Ishte Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Prof.Asc.Dr. Irena Nikaj ajo qė dorėzoi titullin” Nderi i Qarkut”me motivacionin: “Model i... Me shume
Ceremonia e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z. Risto Jani Podgozhani (Pas Vdekjes)
Kėshilli i Qarkut Korēė nė bashkėpunim me Shoqatėn “ Jehona e Mokrės” ditėn e dielė , mė 30 gusht 2015, organizuan ceremoninė e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z. Risto Jani Podgozhani (Pas vdekjes). Ishte Kryetarja e Kėshillit tė Qarkur Korēė Prof.Dr.Asc.... Me shume
Forum nė kuadėr tė Projektit INACT “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar
Kėshilli I Qarkut Korēė nė bashkėpunim me Universitetin e Thesalisė organizuan sot nė mjediset e Universitetit F.S.Noli , njė forum nė kuadėr tė Projektit INACT “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar” nė tė cilin Kėshilli I... Me shume
Workshop nė Kuadėr tė Projektit INACT
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Prof.Asc.Dr. Irena Nikaj, merr pjesė nė seminarin e tretė ndėrkombėtar nė kuadėr tė Projektit INACT “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar. Ky seminar u fokusua nė pėrcaktimin e... Me shume
Trajnim pėr Implementimin dhe Raportimin e Projekteve e thirrjes sė dytė (INACT)
Nė datėn 22 dhe 23 Korrik 2015 Menaxherja e Projektit INACT dhe specialist pranė Kėshillit tė Qarkut morrėn pjesė nė Trajnimin e organizuar nė qytetin e Gjirokastrės nga Ministria e Integrimit nė Bashkėpunim me Delegacioni Europian dhe JTS nė lidhje me... Me shume
Takimi i 13-tė tė “ Joint Monitoring Committee i Programeve IPA Cross-Border Cooperation
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė Prof.as.Dr Irena Nikaj merr pjesė nė Takimin e 13-tė tė “ Joint Monitoring Committee “ – Komitetit tė Pėrbashkėt Monitorues tė Bashkėpunimit Ndėrkufitar nė kuadėr tė Programeve IPA Cross-Border Cooperation. Takimi u... Me shume