Miresevini

Keshilli i Qarkut Korēe prezantohet para jush me faqen e saj zyrtare ne internet ,duke synuar qenien e tij sa me prane jush. Kjo menyre e re informimi do te mundesoje krijimin e urave lidhese te komunikimit mes qytetareve dhe institucionit tone. ...


Me shume


Nė ditėn e parė tė fillimit tė vitit shkollor 2015-2016
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Prof.As.Dr.Irena Nikaj e percolli urimin e saj nė kėtė ditė tė fillimit tė vitit shkollor 2015-2016, nga mjediset e shkollės “ Raqi Qirinxhi” nga ku ju uroi nxėnėsve dhe mėsuesve , atyre qė nisin rrugėn e dijes sot, por dhe tė... Me shume
Ceremonia e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z.Kostaq Dinella
Kėshilli i Qarkut Korēė organizoi sot ceremoninė e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” futbollistit tė njohur z. Kostaq Dinella. Ishte Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Prof.Asc.Dr. Irena Nikaj ajo qė dorėzoi titullin” Nderi i Qarkut”me motivacionin: “Model i... Me shume
Ceremonia e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z. Risto Jani Podgozhani (Pas Vdekjes)
Kėshilli i Qarkut Korēė nė bashkėpunim me Shoqatėn “ Jehona e Mokrės” ditėn e dielė , mė 30 gusht 2015, organizuan ceremoninė e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z. Risto Jani Podgozhani (Pas vdekjes). Ishte Kryetarja e Kėshillit tė Qarkur Korēė Prof.Dr.Asc.... Me shume
Forum nė kuadėr tė Projektit INACT “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar
Kėshilli I Qarkut Korēė nė bashkėpunim me Universitetin e Thesalisė organizuan sot nė mjediset e Universitetit F.S.Noli , njė forum nė kuadėr tė Projektit INACT “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar” nė tė cilin Kėshilli I... Me shume
Workshop nė Kuadėr tė Projektit INACT
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Prof.Asc.Dr. Irena Nikaj, merr pjesė nė seminarin e tretė ndėrkombėtar nė kuadėr tė Projektit INACT “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar. Ky seminar u fokusua nė pėrcaktimin e... Me shume
Trajnim pėr Implementimin dhe Raportimin e Projekteve e thirrjes sė dytė (INACT)
Nė datėn 22 dhe 23 Korrik 2015 Menaxherja e Projektit INACT dhe specialist pranė Kėshillit tė Qarkut morrėn pjesė nė Trajnimin e organizuar nė qytetin e Gjirokastrės nga Ministria e Integrimit nė Bashkėpunim me Delegacioni Europian dhe JTS nė lidhje me... Me shume
Takimi i 13-tė tė “ Joint Monitoring Committee i Programeve IPA Cross-Border Cooperation
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė Prof.as.Dr Irena Nikaj merr pjesė nė Takimin e 13-tė tė “ Joint Monitoring Committee “ – Komitetit tė Pėrbashkėt Monitorues tė Bashkėpunimit Ndėrkufitar nė kuadėr tė Programeve IPA Cross-Border Cooperation. Takimi u... Me shume
“ Njė ditė nė Korēė”
Kėshilli I Qarkut Korēė nė bashkėpunim me Albanian Excellence dhe Bashkinė Korēė organizuan veprimtarinė “ Njė ditė nė Korēė” si pjesė e projektit “Pėr sot e pėr nesėr”. Veprimtarinė e hapi me fjalėn e saj Prof.as.Dr .Irena Nikaj Kryetare e Kėshillit tė Qarkut e... Me shume
Grupi Folklorik i Qarkut Korēė nė Festivalin Folklorik tė Gjirokastrės
Grupi Folklorik i Qarkut Korēė, nėn kujdesin e veēantė tė Kėshillit tė Qarkut Korēė, paraqitet denjėsisht nė Festivalin Folklorik tė Gjirokastrės me njė program tė larmishėm, tė spikatur duke ju sjellė tė pranishmėve perla tė vėrteta tė Folklorit tė Qarkut... Me shume
“ Promotion of the New IPA CBC Programme Macedonia 2014-2020”
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Dr. Irena Nikaj, Profesor i Asociuar i Shkencave Sociale, mori pjesė nė takimin “ Promotion of the New IPA CBC Programme Macedonia 2014-2020” takim i zhvilluar nė kuadėr tė Programit IPA “Pėr njė bashkėpunim Ndėrkufitar”.... Me shume
Ceremonia e dhėnies sė titullit “Nderi i Qarkut” z. Skėnder Rusi
Kėshilli i Qarkut Korēė i jep titullin “Nderi i Qarkut” poetit te njohur tė lirikės shqipe z. Skėnder Rusi. Kjo ceremoni u zhvillua nė ambjentet e Institucionit tė Kėshillit tė Qarkut, ku morėn pjesė personalitete nga Institucione tė ndryshme tė Qarkut, miq dhe... Me shume
Seanca e dytė e Konferencės pėr veprėn e Thimi Mitkos.
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Dr. Irena Nikaj Profesor i Asociuar i Shkencave Sociale, nė ditėn e dytė tė Konferencės Shkencore Ndėrkombėtare tė organizuar nga Universiteti F.S. Noli nė 195-vjetorin e lindjes sė patriotit dhe atdhetarit tė shquar... Me shume
Vendosja e pllakės pėrkujtimore nė shtėpinė ku jetoi Thimi Mitko.
Kėshilli i Qarkut Korēė kontribuoi pėr vendosjen e pllakės pėrkujtimore nė shtėpinė ku ka jetuar patrioti , gjuhėtari dhe leksikologu Thimi Mitko nė 195-vjetorin e lindjes sė tij. Nė fjalėn e saj, Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Prof. as. Dr. Irena Nikaj... Me shume
Konferenca Shkencore Ndėrkombėtare pėr veprėn e Thimi Mitkos
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Dr. Irena Nikaj Profesor i Asociuar i Shkencave Sociale, merr pjesė nė Konferencėn Shkencore Ndėrkombėtare tė organizuar nga Universiteti F.S. Noli nė 195-vjetorin e lindjes sė patriotit dhe atdhetarit tė shquar Thimi... Me shume
Takimi II Ndėrkufitar pėr Projektin INACT.
Kėshilli i Qarkut Korēė ka organizuar sot takimin e dytė ndėrkombėtar nė kuadėr tė projektit ndėrkufitar INACT : “ Njė Qasje e Integruar pėr Promovimin dhe Zhvillimin e Biznesit Ndėrkufitar” pjesė e programeve IPA Greqi –Shqipėri. Partnerė tė kėtij projekti... Me shume
Veprimtari kushtuar patriotit Pandeli Cale.
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Dr Irena Nikaj Profesor i Asociuar i Shkencave Sociale, merr pjesė nė veprimtarinė e organizuar nė ambjentet e Muzeut Kombėtar tė Arsimit “Mėsonjetoria e Parė Shqipe” nė nderim tė veprės dhe kontributit tė patriotit dhe... Me shume
"Drejt njė turizmi alternativ"
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Dr. Irena Nikaj, Profesor i asociuar i Shkencave Sociale, merr pjesė nė konferencėn e organizuar nga Partnerėt Shqipėri nė kuadėr tė projektit “Drejt njė Turizmi Alternativ” nė tė cilin Institucioni i Kėshillit tė Qarkut... Me shume
Veprimtari me mėsuesit pensionistė me rastin e 7 Marsit.
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, Dr. Irena Nikaj, Profesore e asociuar e Shkencave Sociale, merr pjesė nė veprimtarinė e organizuar me mėsuesit pensionistė nė ambjentet e Muzeut “Mėsonjėtorja e Parė Shqipe”me rastin e 7 Marsit .  Me shume
Qarku Korēė prezanton programin parapėrgatitor pėr nė Festivalin Folklorik tė Gjirokastrės
Nė kuadėr tė fazės pėrgatitore lidhur me pjesėmarrjen nė Festivalin Folklorik Kombėtar tė Gjirokastrės, pėr tė cilėn Kėshilli i Qarkut Korēė ėshtė nė rolin e organizatorit dhe mbėshtetėsit, ditėn e sotme nė ambjentet e Qendrės Kulturore “Vangjush Mio”,... Me shume
Konferencė Shkencore Ndėrkombėtare me rastin e 100-vjetorit tė shpalljes sė Krahinės Autonome tė Korēės
Kėshilli i Qarkut Korēė lajmėron mbajtjen e Konferencės Shkencore Ndėrkombėtare me rastin e 100-vjetorit tė shpalljes sė Krahinės Autonome tė Korēės. Ftohen studiues nga departamente tė ndryshme qė lidhen me kėrkimin nė fushat historike, nė atė tė... Me shume
110- vjetori i vrasjes sė Papa Kristo Negovanit
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė znj. Irena Nikaj merr pjesė nė veprimtarinė e organizuar me rastin e 110 vjetorit tė vrasjes tė patriotit sė shquar dhe tė martirit tė gjuhės shqipe Papa Kristo Negovanit. Organizimi ka nisur nė Muzeun Kombėtar tė Arsimit, ku... Me shume
Ceremonia e Memorandumit tė Mirėkuptimit
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė merr pjesė nė nėnshkrimin e Memorandumit tė Mirėkuptimit midis Bashkisė Korēė dhe Fondacionit Shqiptaro-Amerikan pėr Zhvillim, Ministrisė sė Kulturės dhe Ministrisė sė Zhvillimit Urban dhe Turizmit pėr projektin e... Me shume
Vizita e ambasadorit tė Australisė pėr Shqipėrinė ne Institucionin e Kėshillit tė Qarkut
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut tė Korēės, znj. Irena Nikaj, priti nė njė takim ambasadorin e Australisė pėr Shqipėrinė , Shkėlqesinė e Tij z. Mike Rann. Nė kėtė takim, znj. Nikaj i uroi sė pari mirėseardhjen ambasadorit dhe mė pas bėri njė prezantim tė... Me shume
Takimi me ambasadorin e Australisė z. Mike Rann
Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė merr pjesė nė takimin qė u zhvillua ditėn e djeshme me rastin e vizitės sė Shkėlqesisė sė Tij, Ambasadorit tė Australisė pėr Shqipėrinė Z. Mike Rann nė qytetin e Korēės. Nė takim merrnin pjesė intelektualė tė ndryshėm nga... Me shume
Njoftim mbi gjendjen e rrugėve rurale
Nė situatėn e krijuar gjatė orėve tė fundit si pasojė e pėrkeqėsimit tė kushteve tė motit shoqėruar me rreshje tė vazhdueshme bore dhe shiu, Kėshilli i Qarkut Korēė dhe Ndėrmarrjet e Mirėmbajtjes sė Rrugėve Rurale nė varėsi tė tij, kanė punuar me pėrkushtim dhe... Me shume
Pylli Model i Adriatikut
Nė kuadėr tė projektit “Pylli Model nė Adriatik” i financuar nga Bashkimi Europian prej dates 16-18 Dhjetor u zhvillua Takimi i 5-tė Ndėrkombėtar pėr Pyllin Model dhe zbatimin e tij. Nė kėtė takim morėn pjesė pėrfaqsues nga Kėshilli i Qarkut Korēė, pėrfaqsues... Me shume
Forum Urban
Nė 12 dhjetor, nė ambjentet e Teatrit A.Z.Ēajupi Korēė, u organizua Forumi Urban duke u mbėshtetur nė programin e Qeverisė Shqiptare "Rilindja e qyteteve tė bashkėjetesės komunitare". Ky program ka si qėllim zhvillimin e mėtejshėm tė qendrave urbane dhe synon... Me shume
Ceremoni pėrkujtimore me rastin e 98-vjetorit tė Shpalljes sė Krahinės Autonome tė Korēės
Me rastin e 98-vjetorit tė Shpalljes sė Krahinės Autonome tė Korēės, Kėshilli i Qarkut Korēė organizoi njė ceremoni pėrkujtimore me kėtė rast pėrpara monumentit tė atdhetarit tė shquar Themistokli Gėrmenji. Nė kėtė ceremoni morėn pjesė: Kryetarja e... Me shume
Takimi i 8-tė i grupit tė aktorėve pėr rajonin ndėrkufitar “Prespa”.
Takimi SWG, ABDA, pėr Komunėn e Resnjes Pas takimit me koordinatorin e projektit z. Damian Surlevski u kėrkua njė takim nga Kryetari i Komunės Resnje z.Goko Staezovski pėr tė diskutuar rreth projektit, mėnyrėn se si ka ecur deri tani, por edhe pėr disa probleme... Me shume
Dita e Personave me Aftėsi tė Kufizuar
Nė kuadėr tė 3 dhjetorit, Ditės Ndėrkombėtare tė Personave me Aftėsi tė kufizuar, Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, znj. Irena Nikaj merr pjesė nė veprimtaritė : “Edhe ne mundemi” e organizuar nė bibliotekėn “Thimi Mitko” dhe atė tė organizuar nė Qendrėn... Me shume
Veprimtari me rastin e 70-vjetorit
Me rastin e 29 Nėntorit, Festes sė 70-vjetorit tė Ēlirimit tė Atdheut, Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, merr pjesė nė ceremoninė dhe veprimtaritė e organizuara pėr kėtė ngjarje tė shėnuar. Siparin e veprimtarive e hapi: “Mbledhja solemne me rastin e... Me shume
Ceremonia me rastin e 28 Nėntorit Festės sė Pavarėsisė
Me rastin e festės sė 28 Nėntorit, Ditės sė Pavarėsisė, Kryetarja e Kėshillit tė qarkut Korēė merr pjesė nė ceremoninė e organizuar nė qendėr tė qytetit, ne sheshin para Luftėtarit Kombėtar. Ceremonia nisi me egzekutimin e marsheve tė ndryshme nga Banda Frymore... Me shume
Veprimtari pėr dhėnien e titullit:
Ne kuadėr tė 70-vjetorit tė ēlirimit tė atdheut Shoqata “Atdhetare-Kulturore Devolli” dega Korēė, nė datėn 22 nėntor 2014, organizoi njė veprimtari nė sallėn e bibliotekės “Thimi Mitko” pėr dhėnien e titullt “Krenaria e Shoqates” poetit tė shquar nga... Me shume
“Tė pastrojmė Shqipėrinė”
Nė kuadėr tė ditės ndėrkombėtare tė mjedisit si dhe tė nismės : “Tė pastrojmė Shqipėrinė”, ditėn e premte 11 nėntor 2014, prej orės 9.00 e nė vazhdim, tė gjithė punonjėsit e Institucionit tė Kėshillit tė Qarkut Korēė, tė kryesuar nga Kryetarja e Qarkut znj. Irena... Me shume
DITA E MBROJTJES SĖ TĖ DREJTAVE TĖ FĖMIJĖVE
Sot, nė kuadėr tė Ditės sė Respektimit tė tė Drejtave tė Fėmijėve, Kėshilli i Qarkut Korēė na fton tė gjithve sė bashkku tė rritim ndjeshmėrinė tonė ndaj tė Drejtave tė Fėmijėve. Ndėr aktivitetet e organizuara nė respect tė kėsaj dite pėrmendim atė tė organizuar... Me shume
HARTIMI I PLANIT TE VEPRIMIT PĖR INTEGRIMIN E ROMĖVE DHE EGJIPTIANĖVE
Ne kuadėr tė Hartimit tė Planit Kombėtar tė Veprimit pėr Integrimin e Komunitetetit Rom dhe Egjiptian, ditėn e mėrkurė, mė 12 nėntor 2014, nė Ministrinė e Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė u zhvillua nje takim me perfaqėsues tė Pushtetit Vendor, Konsulentė... Me shume
KONFERENCA E 16-tė E GRUPIT TĖ PUNĖS PĖR BALLKANIN PERĖNDIMOR
Drejtues rajonalė dhe lokalė nga Shqipėria dhe Bashkimi Europian u mblodhėn ditėn e martė nė 11 nėntor 2014 nė qytetin e Durrėsit ne Konferencen e 16-tė tė Grupit tė Punės pėr Ballkanin Perėndimor. Kjo konferencė pėrqėndrohet nė pėrfshirjen e autoriteteve... Me shume
Projekti INACT
Kėshilli i Qarkut Korēė nė kuadėr tė programit tė bashkėpunimit ndėrkufitar IPA ėshtė njė nga udhėheqėsit pėr zbatimin e projektit INACT – An Integrated Approach for Promoting Cross-Border and Development (Njė qasje e integruar pėr promovimin dhe zhvillimin... Me shume
Projekti IRECO -"Pėrmirėsimi i Efiēencės sė Energjisė dhe Shfrytėzimi i Burimeve tė Energjisė tė Rinovueshme nė Rajonin Ndėrkufitar"
Nė kuadėr tė Projektit “Pėrmirėsimi i Efiēiencės sė Energjisė dhe Shfrytėzimi i Burimeve tė Energjisė tė Rinovueshme nė Rajonin Ndėrkufitar”, Qendra e Efiēiencės sė Energjisė sė Shqipėrisė organizoi njė takim 2 ditor nė dt 14 dhe 15 Tetor i cili shėnoi edhe... Me shume
Inagurimi i Rezervės Ndėrkufitare tė Biosferės Ohėr - Prespė.
Inagurimi i Rezervės Ndėrkufitare tė Biosferės Ohėr - Prespė. Njė aktivitet tejet i rėndėsishėm pėr tė gjithė rajonin e Korēės u organizua nė Zonėn Kembesore tė qytetit, ku u bė certifikimi i rajonit tė Oher-Prespės si Rezervati i Parė Ndėrkufitar... Me shume
Shqipėria Jo duhanit
"Shqipėria JO duhanit". Ditėn e shtunė, nė date 11.10.2014, nė zonėn kėmbėsore tė qytetit u zhvillua njė veprimtari nė kuadėr tė fushatės “Shqipėria JO duhanit” me mbėshtetjen e Bashkisė Korēė, Ministrisė tė Shėndetėsisė dhe Prefekturės tė Qarkut Korēė .... Me shume
Grupi folklorik i Qarkut te Korēės merr cmimin e parė nė Festivalin FTK tė Valles Popullore Burimore.
Ka pėrfunduar nė daten 28 shtator edicioni i shtate i FFTK i Valles Popullore Burimore, Lushnjė 2014. Nė natėn e dytė dhe tė fundit tė Festivali kanė konkuruar grupet e Tetovės, Vau i Dejės, Skraparit, Korēės dhe grupi i Kosoves. Qėllimi i pjsėmarrjes tė grupit... Me shume
Koēo Gliozheni mer titullin “ Nderi I Qarkut”( pas vdekjes)
Profesor Koēo Glozheni, zė njė vend nderi dhe gėzon njė respekt tė veēantė, sepse jeta dhe aktiviteti i tij krijojnė ndjeshmėri humane tė veēantė, qė lidhen me vlerėn e paēmuar tė vetė jetės. Ishte kėrkesa e shoqatės dardhare “ Shpresa” drejtuar Kryetares sė... Me shume
Vonesat e punimeve ne rrugen Poloskė - Ēipan - Pėrparimaj veshtiresojne levizjen e banoreve
Drejtoria e Investim Shėrbimeve pranė Kėshillit tė Qarkut Korēė po ndjek nga afėr punimet qė po kryhen nė rrugėn Poloskė - Ēipan - Pėrparimaj . Aktualisht firma zbatuese e projektit ėshtė nė lotin e dytė dhe po kryhen punime si: betonim bordurash, , hedhje tė... Me shume
Mbledhja e Keshillit te Qarkut Korēe
Nė fundin e muajit Gusht ėshtė zhvilluar mbledhja e Kėshillit tė Qarkut Korcė me rendin e ditės. 1 – Shkarkimi i Sekretarit tė Kėshillit tė Qarkut dhe emėrimi i Sekretarit tė ri tė Kėshillit tė Qarkut 2- Shkarkimi i Kryesisė sė Kėshillit tė Qarkut dhe zgjedhja e... Me shume
Pėrfundon procesi i identifikimit tė tokave bujqėsore tė pandara
Nė qarkun e Korēės identifikohen 13005 tokė bujqėsore tė pandara. Sipas informacionit tė marrė nga drejtoresha e Drejtorisė sė Administrimit dhe Mbrojtjes se Tokės pranė Kėshillit tė Qarkut , qarku i Korēės disponon sipėrfaqen mė tė madhe tė tokave bujqėsore... Me shume
LAJMERIM
Drejtuar: Tė gjitha Njėsive tė Qeverisjes Vendore: Institucioni i Prefektit tė Qarkut Korēė nisur nga udhėzimi i pėrbashkėt i Ministrisė sė Punėve tė Brendshme dhe Ministrisė sė Transportit dhe Infrastrukturės” Mbi kufizimet nė qarkullimin e mjeteve tė... Me shume
Mbyllet me sukses Festivali i “Verės dhe Djathit” nė Ohėr
Nė datat 15- 16 Gusht ėshtė organizuar Festivali i “ Verės dhe Djathit” nė komunėn Ohėr. Veprimtaria ėshtė zhvilluar nė kuadėr tė projektit ABDA dhe programit “ Njerėzit tek Njerėzit” i cili mundėsohet nga organizata” SĖG” (Regional Rural Development Standing... Me shume
Kėshilli I Qarkut rrit pėrgjegjėsinė pėr rezultate mė tė mira nė punė gjatė 2 muajve tė fundit.
Kėshilli i Qarkut Korēė ka para sfidėn pėr tė promovuar vlera, profesionalizėm , standarte tė larta individuale dhe institucionale ,duke u derdhur tė gjitha kėto nė rezultate pozitive drejt mbarėvajtjes sė punės tonė. Ne jemi pjesė e pėrpjekjeve tė... Me shume
Panariti pėrkujton 100 vjetorin e masakrės greke
Kėshilli i Qarkut Korēė, Shoqata Atdhetare Kulturore e Krahinės sė Vakėfeve dhe Komuna Vithkuq kanė organizuar nė fshatin Panarit, ceremoninė pėrkujtimore tė 100 vjetorit tė masakrės greke nė Panarit (10 Korrik 1914). Ceremonia ėshtė zhvilluar nė kujtim tė... Me shume
Projekti TAP kalon nė fazėn e ndėrtimit tė tubacionit
Gjatė muajit Mars 2015 do tė fillojė ndėrtimi i rrugėve tė kalimit tė tubacionit tė gazit nga projekti TAP. Lajmi bėhet i ditur nga ekipi i punės sė projektit TAP, gjatė takimit tė organizuar pranė Kėshillit tė Qarkut Korēė me pėrfaqėsues tė njėsive vendore ,... Me shume
TOURACT - Mundėsi pėr zhvillimin e turizmit nė rajon
Nė kuadėr tė programeve ndėrkufitare me financim nga BE, Kėshilli i Qarkut Korēė ka fituar projektin TOURACT me titull “ Plani i veprimit pėr promovimin e zonės ndėrkufitare si njė destinacion konkurues turistik”. Objektivi i pėrgjithshėm i projektit ėshtė tė... Me shume
Pėrgatitja e Programit Ndėrkufitar IPA II Greqi –Shqipėri 2014 - 2020
Ministria e Integrimit nė bashkėpunim me Kėshillin e Qarkut dhe Autoritetin Menaxhues organizuan njė takim konsultativ pėr prezantimin e prioriteteve tė programit 2014 – 2020. Nė takim kanė marrė pjesė pėrfaqėsues nga pala greke, pushteti lokal, OJF dhe... Me shume
NJOFTIM
Drejtoria e Administrimit dhe Mbrojtjes sė Tokės pranė Kėshillit tė Qarkut Korēė njofton se: Afati pėr pėrgatitjen e dokumentacionit tė kėrkuar ėshtė 2 ( dy ) ditė pune nga depozitimi i kėrkesės. Tė gjithė qytetarėt tė cilėt kėrkojnė dokumentacion pranė... Me shume
Komiteti i Vlerėsimit tė Nevojave dhe Planifikimit tė Shėrbimeve tė Reja nė Komitet vendos pėr sistemimin e dy fėmijve tė braktisur pranė Shtėpisė sė Foshnjės “ Lulet e Vogla”
Njė ndėr plagėt e shoqėrisė shqiptare ėshtė braktisja e fėmijve tė vegjėl. Nė pamundėsi tė pėrkujdesjes nga ana e prindėrve apo tė afėrmve tė tyre , fėmijėt kalojnė me miratimin e Komitetit tė Vlerėsimit tė Nevojave dhe Planifikimit tė Shėrbimeve tė Reja nė... Me shume
Pėrmirėsimi i efiēencės sė energjisė dhe shfrytėzimi i burimeve tė energjive tė rinovueshme nė rajonin ndėrkufitar
Nė kuadėr tė programit IPA Shqipėri – Maqedoni pranė Kėshillit tė Qarkut Korēė ėshtė organizuar takimi i parė pėr prezantimin e projektit “ Rritja e efiēencės sė energjisė dhe shfrytėzimi i burimeve tė energjive tė rinovueshme nė rajonin ndėrkufitar”. Nė... Me shume